animo verminderde zichtbaar en als ik van zachtjes kankeren spreek, grijp ik er vermoedelijk niet ver naast. Eindelijk werd de zondebok ontdekt in den vorm van de elftalcommissie. Ieder herinnert zich nog den onaangenamen wedstrijd tegen N. O. A. D. in Tilburg, wat tot slot had dat de elftalcom missie de biezen pakte en aftrad, in de hoop dat het succes, aanvankelijk behaald, terug zou keeren. Maar helaas bleef dat voorloopig uit de vrede scheen teruggekeerd, maar het succes voorloopig nog niet. Waar het aan lag wist nie mand, maar een feit was het zeker, dat velen niet altijd met onverdeeld genoegen hebben gespeeld. Bij het tweede elftal was dit niet in zoo sterke mate het geval als bij het eerste; tenminste ik herinner me nog een wedstrijd in Helmond, waarbij eenige eerste elftalspelers de verzuchting slaakten, om in het vervolg maar i;i het tweede te spelen, omdat het er zoo gezellig was. Ik meen goed te doen, eens even op deze verschijnselen de aandacht te vestigen, om herhaling te voorkomen en om dit seizoen onderling gekrakeel na te laten, anders eindigt Velocitas weer op een plaats, die haar niet waardig is. Want allen zullen liet er toch over eens zijn, dat we het vorige seizoen een hoogere plaats bereikt zouden hebben, indien werkelijk alle krachten ingespannen waren. Ik hoop dan dit seizoen ook op betere resultaten. Wedstrijden tegen B. V. V., V. V. V., Wilhelmina en Mid delburg, die het vorige jaar verloren of gelijkgespeeld wer den, moeten gewonnen worden. Dat kan zeer zeker, als de wil er maar is. liet slot van alles was, dat de ranglijst op 't eind van het seizoen Velocitas in de onderste regionen zag, iets wat hoop ik niet meer voor zal komen. Een lichtpunt was de zoo langzamerhand beroemd en be rucht geworden wedstrijd tegen N. A. C. om den Armen zorgbeker, die door ons na uiterste krachtsinspanning ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 106