wonnen werd. Dat was een strijd, die aan oude tijden her innerde, een strijd in den werkelijken zin. „Had Velocitas liet geheele seizoen maar zoo gespeeld," hoorde ik een en- thousiast buitenstaander zeggen. Hoe het zij, Velocitas won den beker, benevens de 11 zilveren medailles en N. A. C. was voor de eerste maal in liet seizoen door een Zuidelijke ver- eeniging geslagen. Zorgt dat de beker ook dit jaar op de cantine blijft, blauw-witten, zorgt dat hij eigendom wordt van het cadettenkorps, maar span je dan niet alleen tegen X. A. C. tot het uiterste in, maar ook als er geen bekers te behalen zijn, maar de eer alleen, en dat zegt veel, op het spel staat. Ik vertrouw op jullie. Het tweede elftal bracht liet er, de omstandigheden in aanmerking genomen, beter af en hoewel er altijd bosjes invallers voor het eerste en voor verlofgangers moesten zijn, de wedstrijden werden altijd met de meeste opgewektheid gespeeld en vol fanatisme. Dat een enkele keer te groote onvolledigheid eens oorzaak was tot 50 nederlagen, was geen reden om den moed te verliezen en aan 't einde van 't seizoen stond het dan ook No. 3 van 't lijstje, wat voor een afdeeling van 7 clubs nu wel geen eereplaats is, maar in verhouding tot het eerste elftal toch alleszins behoorlijk. Daar het 2e al vroeg uitgespeeld was, konden nog al wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld worden, waarvan eentje waarbij eenige le elftallers hunne medewerking ver leenden, zeker nog lang in 't geheugen zal blijven. Alle deel nemers aan dien wedstrijd zullen Marius (de eenige en ori- gineele Marius) dankbaar blijven voor zijn hartelijke ont vangst en zijn onvergelijkelijk draaiorgel, dat door Ziska be diend werd. Het eerste speelde geen vriendschappelijke wedstrijden meer; daarvoor was het te laat geworden. Alleen aan de wedstrijden om den beker van den N. B. L. O. werd nog 85

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 107