J. A. VERKUYL. Bij het portret van den Heer Met ingang van 1 Januari 1892 werkzaam gesteld aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, als leeraar in de Nederlandsche Taal en Letterkunde en Geschiedenis, werd reeds spoedig hierna de Heer Verkuyl op den löen Septem ber 1894, een jaar na de oprichting van de Cadettenschool te Alkmaar, als leeraar in de Nederlandsche Taal en Letter kunde, de Staathuishoudkunde en Statistiek, overgeplaatst naar deze militaire instelling, aan welke hij meer dan een kwarteeuw verbonden bleef. Het is mij buitengewoon aangenaam, aan dit kort over zicht van den loopbaan van den Heer Verkuyl nog eenige woorden te mogen toevoegen. Een aangename taak, mijnheer Verkuyl, omdat ik mij daarbij herinner de zoovele prettige uren, welke wij in Uw lessen genoten, Slechts één jaar, 't cursusjaar 19181919, waart Gij in ons midden, in welken korten tijd het U' echter gelukt is, Uwe leerlingen volkomen voor U te winnen, zoowel in als buiten de onderwij «aangelegenheden. U wist ons.steeds in die uurtjes belangstelling in te boe zemen en een beeld te geven van de ons toch nog zoo onbe kende levenstoestanden. Zelf ondervonden en meegemaakte gebeurtenissen haaldet Gij als voorbeeld aan, om er ons een beter denkbeeld van te geven. Als beschermheer van de „Cadetten Debatingclub" hebt Gij Uwe belangstelling in ons corpsleven getoond. Tegenover het goede, dat gij ons gegeven hebt, hebben wij slechts ons vertrouwen kunnen stellen. Dat de band van vriendschap, in den tijd dat wij op de C. S. vertoefden tusschen U en ons gelegd, hecht was, blijkt wel uit de wijze waarop het Ca- dettencorps met U meeleefde op den dag, den 16en Sep t em - 138

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 162