JAARVERSLAG van het Cadettencorps der Cadettenschool. 1920—1921. Bij onze terugkomst te Alkmaar bleek reeds dadelijk, dat liet groot verlof den band, die ons C. S.-ers tezamen hield, niet losser gemaakt had. Dit merkten de nieuw aangekomen cadetten spoedig. De ibarentijd werd betrekkelijk kort, maar lievig. Zooals ieder jaar werd deze paed agogische kwellerij be sloten door een klein maar gezellig feestje. Een kleine teleurstelling ondervonden we in de eerste paar weken, doordat onverwachts een kink in de financieele kabel kwam. Er waren een paai' posten door het vertrokken O. d. over het hoofd gezien, die ons vele moeilijkheden bezorgden. Doch dit kwamen we te boven door liet handig beleid van onzen penningmeester, evenals een oneeniglïeid, die het corps bedreigde. Omstreeks dezen tijd werd Avink tot -le lid verkozen, door dat deze functie opengevallen was. Kort voor 't Kerstfeest hadden wij onzen Directeur, tien Majoor Boekholt, voor het laatst in ons midden. Met harte lijke woorden en de beste wenschen voor het corps nam deze van ons afscheid. In den Majoor Boekholt verloren wij niet alleen een sym pathiek leider, doch tevens een goed .Beschermheer, die ons steeds met raad en daad ter zijde stond waar het de belangen van het corps betrof. Het clubleven bloeide zeer. Hierdoor werden de lange win teravonden door lezingen, debating-avondeu en muziek van het „Strijkje" gevuld.. Nu kwam de tijd waarin voornamelijk voor het assaut gewerkt werd. 141

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 169