JAARVERSLAG 1920—1921. Wanneer we het afgeloopen cursusjaar kritisch beschou wen, kunnen we met voldoening neerschrijven, dat er fana tiek en met succes gewerkt is. Onmiddellijk na den baren tijd werd dan ook het schermen geestdriftig beoefend. Een onderlinge wedstrijd tegen Kerst mis verhoogde het fanatisme dan ook zeer. Reeds spoedig konden we met een equipe uitkomen op de Schermwedistrijden in Den Haag. Doordat de toestemming zeer laat verkregen werd, was er niet veel van de training terecht gekomen. Toch kon liet resultaat voor de schermers, den korten oefeningstijd in aanmerking genomen, niet on bevredigend heeten, hoewel geen prijs behaald werd. Na Kerstmis werd vooral de „üuitsche" door de gymnasten beoefend, om op het assaut een keurig nummer turnen ten beste te geven. Zij oogstten dan ook veel succes, eveneens met de nummers sabelschermen en fantasiespel. Na Paschen werd het schermen intensiever beoefend, want het Meester- en Prévöt-examen zou spoedig plaats hebben. Kort hiervoor werden nog onderlinge Athletiek- en Scherm - wedstrijden gehouden, waarvoor zeer mooie prijzen beschik baar waren gesteld. Hiervoor werd door de athletiekers dan ook fanatiek ge traind en vooral ook het -J. J. toonde zich hierin vrij stand vastig. Het resultaat was dat de -1. J.'s met verscheidene prijzen streken. De wedstrijden werden door vele dames bij gewoond, Avat de geestdrift en de algemeene gezelligheid verhoogde. Ook het meester-ex am en was een succes, want vijf scher mers behaalden den meexterdegen en niet minder dan vijftien het prévöt-teeken. 144

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 172