eenige gevoelvolle woorden tot liet Cadettencorps richtte over de nagedachtenis van onzen heldhaftigen Generaal rhassé en liet corps een voorstel deed tot restauratie van liet monument te Gin 11 eken, dat in een eenigszins verwaar loosden staat verkeerde. Sindsdien heeft liet corps het onder houd op zich genomen. Menige weken later werden ter gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. prinses Juliana de traditioneele fees telijkheden gehouden, die dezen keer voorafgegaan werden door onderlinge schiet-, scherm- en roei wedstrijden, die hij zonder geslaagd mochten heeten. In Mei gingen stemmen uit het jongste en tweede jaar op 0111 een Senaat te kiezen. De verkiezingen hadden dezen keer een gunstiger verloop, zoodatnog in diezelfde maand de taak van den „corps-oudste kon worden overgenomen. Toen in de laatste dagen van Mei in Kampen sportwed strijden gehouden werden, behaalde een deputatie van het Oadettencorps eenige eerste prijzen. De ontvangst aldaar was buitengewoon hartelijk, zoodat wij er een paar aange name dagen doorbrachten, waarbij sportpraestaties afgewis seld werden door gezellige feestelijkheden. Hoewel het 100-jarig bestaan van de M. W. O. in .1915 viel, is dit feest wegens de tijdsomstandigheden eerst dit jaar gevierd. Als groote onderscheiding waren de Inrichtingen van Mi litair Onderwijs uitgenoodigd een deputatie te zenden, ten einde dit feest bij te wonen. Het is met recht een groote onderscheiding geweest, daar te zitten tusschen al die oude ridders, behangen met allerlei ordeteekenen, waarbij de Militaire Willemsorde bovenal uit- 69

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 87