hoe hij, aan wien het 'kruis uitgereikt wordt, gevierd behoort te worden, maar het heeft zelfs elk jaar een feest van de orde voorgeschreven. Dat deze bepaling niet tot uitvoering gekomen is, doet aan de daarin op gesloten bedoeling niets af. En zij, die ons heden, hier te Rotterdam, ten feeste genoodigd hebben, geven hier door blijk de beteekenis ook mee te voelen. Zij willen in ons de volbrachte daden eeren. Zij willen, in den tijd van overdreven materialisme, de hooge ge dachte prijzen, die in 't woord „ridderlijk" bare ka rakteriseering vindt. Zij willen dit vooral ook doen ter opwekking van anderen. Dit streven richt zich voor namelijk tot lien, die 'de toekomst in handen hebben of krijgen, wier karakter, wier hart, wier hoofd, wier il lusies zich nog aan liet zetten zijn, naar de indrukken welke daarop inwerken. Jonge makkers, laat één uit de rij der grijze strij ders liet U toeroepen, leert van ons, dat, zoowel in het oogehblik van met dood dreigend gevaar, als in den langen duur van geestdoodend dreigen, uit opgewekt heid de geestkracht te putten is, die het lied van hope doet opwellen door de klacht, door den zucht heen. Ik wensch U toe, dat in de herinnering aan dezen feestdag de prikkel om, wat er dreiige, hoe 't loope, de juiste willen doen uitgaan, een voornaam aandeel zal krijgen, de prikkel om wat er dreige, hoe 't loope, de juiste maat te vinden voor ernst en opgewektheid, zoodat gij het beste wat in U is kunt geven aan Koningin, land en volk." Ka liet noenmaal werd een boottocht gehouden door de havens van Rotterdam, waarna de thee in de Officierssocieteit in liet Park gebruikt werd, waar tot slot aan ieder uitge- noodigde een herinneringsmedaille werd overhandigd, waarop aan een kant de afbeelding van onze hoogste en mooiste 72

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 90