hel begin van den vorigen cursus de K. M. A. weder binnen traden, lag dat feest vlak voor ons. Immers den 21 sten Oc tober zon die herdenking plaats hebben. De tijd van voor bereiding was kort, in schijn althans, want hoewel er nog slechts eenige weken tijd was om alles te regelen, in groote lijnen was alles al geregeld door het bestuur, dat tijdens het groot verlof zich het hoofd op hol had zien gaan met het verzinnen van plannen, die telkens om de een of andere reden veranderd moesten worden. Immers met zooveel was rekening te houden. De X. V. B. wilde geen Zondag van het programma afstaan de Zaterdagmorgen moest voor de lessen blijven, zoodat in beperkten tijd het rijkelijk voorziene pro gramma afgewerkt moest worden. Maar alle moeilijkheden werden per slot van rekening toch overwonnen, dank zij veler medewerking en alzoo kon op 22 en 23 October feest gevierd worden. Het zou te veel plaatsruimte vergen, hier een opsomming te geven van al hetgeen in die dagen afgewerkt is en zoo ik namen ging noemen van allen die hun krachten gegeven hebben aan het welslagen van 't feest, zoo vrees ik dat een lange lijst zon prijken in dit vérslag. Het is echter mijn be doeling niet, alles nog eens na te pluizen. Zij, die het verslag lezen, zullen nog wel de aangenaamste herinneringen behou den hébben van het jubileum en voor hen is het dus niet noodig in herhaling te treden. Voor het nageslacht echter wil ik de hoofdfeiten in liet kort ïnemoreeren, indien zij later nog eens het plan mochten hebben het 40- of 50-jarig bestaan van het oude blauw-wit te herdenken, dan hoop ik, dat het 25-jarig bestaan als voorbeeld moge dienen. Den 22en October werden 's middags Athletiekwedstrijden gehouden. Het voetbalterrein was met geleende vlaggen (boni soit qui mal y pense!) en geleend athletiekmateriëel her schapen in een sportveld, knus en gemoedelijk. Jongens, wat zag liet er toch aardig uit. Dikke Cor had in het zweet zijns 77

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 97