aanschijns alle mogelijke en onmogelijke vlaggen tokken ge- requireerd en die met veel moeite op alle koeken van het terrein geplant; Hannes had een keele kabel lint over liet veld gespannen voor de loopbanen; een halve sectie Jongste jaars waren 's morgens de gymnastiekles ontvlucht om met bewonderenswaardigen ijver een tribune in elkaar te slaan en zoo gaf het geheel een buitengewoon gezellig aspect. Dat er met animo gekampt werd om de verschillende prij zen, behoeft geen betoog. Dat de prijzen, die de overwinnaars in ontvangst hadden te nemen benijdenswaardig waren, zal niemand ontkennen. Dank zij verschillende milde gevers, was een groot aantal blikjes, kruizen, cigarettenkokers enz. be schikbaar gesteld. Speciaal wil ik hier memoreeren, dat de Gouverneur, de Kolonel Jhr. Röell, van groote belangstelling blijk gaf door 't beschikbaar stellen van eenige zeer fraaie prijzen, een belangstelling die zeer op prijs gesteld is. Ook de Eerste-Officier, de compagnies-commandanten en de ver dere Officieren en Leeraren bleven niet achter en stelden het bestuur in de gelegenheid niet karig te zijn met het lauweren der overwinnaars. Ook de X. A. U. deed sympathiek door den Kapitein Scliar- roo af te vaardigen naar de K. M. A. en tevens door liet zenden van een schitterende prijs, evenals de Z. A. B. De regelingscommissie had druk werk dien middag zij heeft zich echter prachtig van de moeilijke taak gekweten en een woord van hulde aan die commissie, met den Luitenant Roest van Limburg aan liet hoofd, is hier zeker niet mis plaatst. Des avonds was er bal! Waar? Natuurlijk iu de exercitie- loods. Wat daar in eenige dagen gewrocht was, laat zich moeilijk in enkele woorden schetsen. De loods was herscha pen in een ware tuin. Eenige decoratie-artisten, met Berg als aanvoerder, hadden zich slagvaardig betoond door tee- keningen, schilderijen en allegorische voorstellingen te fa- 78

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 98