briceeren, die een pracht-effect gaven op en in de nabijheid van liet tooneel. Dat er gedanst werd, behoeft geen betoog. Niet alleen de Bredascbe meisjes waren dien avond aanwezig, maar uit alle oorden des lands waren de danslustige dames opge komen om op de tonen van Jasz band en Strijkje tot laat in den nacht rond te zweven. Want heusch, liet was laat, toen de laatste extra's gedanst werden en eindelijk het uur van eindigen aanbrak. In den volgenden morgen was het al vroeg weer beginnen. Om 10 uur stond het tweede elftal reeds aangetreden 0111 den strijd te beginnen tegen de H. B. S.-vereeniging Rood- Wit. Alvorens deze aanving, ten aanschouwe van een voor liet tweede talrijk publiek, bood de captain van R. W. aan den dito van Velocitas II een groote krans aan, als vertol king der gevoelens die bij R. W. ten opzichte van elocitas bestonden. De wedstrijd zelf was uiterst fanatiek en met 92 bleef Blauw-Wit de baas van Rood-Wit. Voor den win naar was door den oud-Secretaris De Bruine een medaille beschikbaar gesteld. De gever reikte na afloop zelf de trophee uit, welke natuurlijk als blijvende herinnering in de medaille- kast opgeborgen werd als eersteling in het tweede 25-jarig tijdvak. Mogen er spoedig meerdere volgen. Tevens reikte de Gouverneur in de loods de prijzen van de Atletiekwedstrijden uit. Tegen 1 uur begon de loods een ander aanzien te krijgen. Ettelijke kransen en bloemenmanden werden binnengedragen van verschillende zusterverenigingen. Deze huldeblijken werden op de receptie door verschillende sprekers aan liet bestuur overhandigd onder de meest hartelijke toespraken. In die toespraken werd door de sprekers, zonder onderscheid, gewezen op de speciale positie, die Velocitas zoo langzamer hand in gaat nemen in de voetbalwereld. „Het oude karakter was zoo mooi bewaard gebleven," zeide de afgevaardigde van 79

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 99