JAARVERSLAG 1921 1922. Daar, door de geringe sterkte van het Oudste Jaar en liet in nog geringer mate aanwezig zijn van mensehen met artistieke aspiraties, het aantal werkende leden heel klein was, kunnen we toch met eenige tevredenheid terugzien op de resultaten van het afgeloopen tooneeljaar. Aan het einde van den barentijd werd in de gemetamorfo seerde eetzaal - voor het eerst op deze plaats, omdat door de veranderingen in de cant ine daar geen toon eel opge slagen kon worden de traditioneele ontbaringsfuif ge houden, waar we een éénacter gaven: „Een gezellige Kamer", door alle medewerkenden vlot gespeeld. De St. Nicolaasfuif, die hierop volgde, was niet zoo aardig als we die wel gewend waren, doordat de avond betrekkelijk leeg 'was. Direct na het Kerstverlof zijn we begonnen aan de voor bereiding van het Assaut. Na lang zoeken, mochten we erin slagen een voor ons doel geschikt stukje te vinden en wel „De Storm" door Chari vari us geparodieerd naar Sha kespeare's „Tempest", met welks opvoering wij groot succes oogstten, hetgeen voor een niet gering deel te danken was aan de hulp en mede werking, welke de heer Nolst Trénité zoo welwillend was ons te verleunen. In tegenstelling met de St. Nicolaasfuif, was het fanatisme van de diverse jonkers zoo verbluffend groot, dat we, op een heel enkele uitzondering na, zelfs niet' te kampen hadden met het traditioneele niet-leeren van de rollen. Een woord van dank komt hier ook toe aan de beuren, die op zoo voortreffelijke wijze het licht bedienden en den volijverigen souffleur, die ons een niet te onderschatten steun waren. 125

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1923 | | pagina 153