Voor het Kerstverlof wachtte ons nog een moeilijk afscheid van onzen trouwen sergeant Louwaars. Jarenlang heeft hij medegeleefd met het Corps, als facteur en vooral als cant ine- chef. Zijn immer vriendelijke en opgeruimde persoonlijkheid maakte hem tot een onmisbaar deel van ons leven. Hij werd dan ook bij zijn vertrek op grootsche- wijze door het geheel© Corps gehuldigd. In Februari maakte een deputatie van den Senaat het Assaut te Willemsoord mede en had daar eenige zeer pret tige dagen. Veel lawaai verwekte de oprichting van het blaasje, dat weldra zijn best deed, eenige nummers ten beste te geven, en hierin ook vrij aardig slaagde. Het nut ervan bleek al dadelijk bij cle wapen wedstrijden en later bij eenige matches en de plechtigheid ter ©ere van den Adjudant-onderofficier Bakkeren. Het Assaut, aanvankelijk vastgesteld op 30 April, moest worden uitgesteld tot 13 Mei, door het overlijden van H. H. de Groothertogin van Mecklenburg. Alleen werd op 1 Mei een vriendschappelijke voetbalmatch gespeeld tusschen offi cieren en cadetten, welke laatsten den middag' openden met het aanbieden van een bloemstuk. O]) 12 en 13 Mei werden de Sportwedstrijden van de Inrichtingen van Militair Onderwijs gehouden, en na afloop daarvan volgde het assaut, dat schitterend slaagde. Allen hadden hun beste krachten aan het feest gegeven. Zaal- versiering (Opoe), wedstrijden en de Jaszband-Tzigano- combinatie, waren tot in het uiterste verzorgd. Nieuw was het souper, dat dank zij Tonnet's zorgen, schitterend verliep, op de on gekend-mooi geworden cant ine. Intusschen was de nieuwe voorloopige Senaat uit het 2e studiejaar gekozen. In den loop van den cursus verlieten de kapiteins Geesink, Ridder van Rappard, van den Bent, Wilson, de Groot, 54

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1923 | | pagina 72