De week daarop vond de Bredasche Derby plaats-; Velo citasN.A.C. ia noig steeds hèt evenement van liet seizoen en heel Breda was dan ook uitgeloopen, maar in een vlug gespeel-den wedstrijd moesten we toch met 52 de meer derheid der kampioenen erkennen. De 2 andere pretendenten voor de laatste plaats, V.V.V. en Philips, bleven we op ons terrein de baas, respectievelijk met 30 en 21, terwijl de uitwedstrijd tegen V.V.V. een gelijk spel (22) bracht, zoodat we boven beide clubs bleven. Tegen M.V.V. en Wilhelm in a thuis verloren we met 80 en 2—1; de laatste onder protest van Velocitas, doch ook dit protest bleef zonder resultaat; ook tegen Wilhelmina uit konden we bet niet bolwerken. De toestand was nog streeds eritiek en de wedstrijd tegen B.V.V. uit kon de beslissing brengen. Alle hens moesten aan dek, Luitenant van den Bergh van Heemstede werd uitgenoodiigd, hetgeen deze spontaan aannam. Succes bleef dan ooi: niet uit. Op een snikheeten Zondagmiddag vocht Velocitas voor zijn bestaan en, wat niemand verwacht zou hebben, geschiedde: met 31 'bleven wij in de meerderheid en dit bracht ons tevens buiten degradatie-gevaar. Het oude blauw-wit was behouden tot groote vreugde van zijne aan hangers. Helaas kan dit niet van het tweede elftal gezegd worden. Niettegenstaande verschillende energieke pogingen bleek het toch te zwak en degradeerde, doch bleef tenslotte toch behouden voor de tweede klasse Zuid, op advies van het Zuidelijk districts-bestuur. Den laatsten wedstrijd van het seizoen tegen N.O.A.D. verloren we met 21. Het heeft dit jaar toch heel weinig gescheeld, want met een totaal van elf punten hieven we nog net boven Philips en V.V.V., die respectievelijk negen en acht punten hadden, zoodat V.V.V. het kind van de rekening werd. Tijdens het seizoen had nog een bestuursverandering plaats waarbij onze penningmeester vervangen werd door onzen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1923 | | pagina 81