JAARVERSLAG 1921 1922. Het jaarverslag van een Jongste Jaar"-vereeniging, ver lezen uit de restanten, roem en goede reputatie van ëen vroegere dito, die haar leven liet in de moeilijke oorlogs jaren en op die wijze haar heldenoffer voor onze onaf hankelijkheid bracht. Reeds langen tijd was de gedachte in het corps her leefd, aan een nieuwe fanfare, die weer eens wat luister zou bijzetten en weer gezelligheid zon brengen in ons leven. Onze, nooit genoeg te waardeerein oude. senaat trok zich de zaak aan en op een avond kwamen de fanatelingen bijeen, om een doelbewust plan te formeeren. Van de zijde van het Academie-bestuur werd ons onmid dellijk alle medewerking1 verzekerd, zoodat we na betrek kelijk korten tijd reeds verschillende stappen konden doen en ons in verbinding stelden met de H. H. Kwakernaat en de Jong. En toen begonnen we! Alle instrumenten werden tot een lioogen stapel opgetast in de Gymnastiekzaal en ieder haalde er iets van zijn gading uit, plaatste daar een al of niet passend mondstuk op en weldra bliezen we de eerste klanken de wereld in, begeleid door trom- en bekkenslag. De vereeniging werd onmiddellijk geconstitueerd en op 9 Maart tot een corpsclub gemaakt. Gverste van Everdingen, die ons op alle mogelijke wijzen reeds gesteund had, aanvaardde tot onze groote blijdschap het beschermheerschap en heeft ons, vooral in de héél moeilijke kinderziekten-periode" op schitterende wijze ge- Grooten danl v zijn we ook verschuldigd aan den Heer Kwakernaat, die geheel belangeloos zijn zoo kostbaren vrijen tijd aan ons gaf en die de geheele muzikale leiding op zich nam. Een ijverige steun vond hij daarbij in den Heer de 73

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1923 | | pagina 93