JAARVERSLAG 1922—1923. Wij begonnen muzikaal verkeerd. Inplaats van de toon ladder op te klimmen, daalden wij haar vrij snel af. 't Ging slecht. En 't jongste jaar.we zullen er maar niet veel van zeggen. Wat een fanatelingen. Beschermheer en Bestuur deden wat zij konden, want ook het vertrek van den heer Kwakernaat had een bedenke lijke leemte gebracht. We waren onzen Mengelberg kwijt! Gelukkig echter werd de right man gevonden. Kapitein Schuhmacher oud-pistonnist van het historische Semper nam met veel genie den dirigeerstok ter hand en bracht mèt de muzikale leiding er weer 't oude fanatisme in. Zoodoende konden wij met eigen muziek uitrukken bij de schietwedstrijden en defileerden daarbij voor Generaal Röell. Een aardig succes! Als corpsmuziek zijn wij voorts nog eenige malen bij verschillende gelegenheden opgetreden; en daarmede heb ben wij weer veel goed gemaakt. Aan 't eind van het jaar trad het bestuur, dat Semper nog ten doop gehouden had, af. En het meende dit niet te mogen doen, zonder aan Overste van Everdingen een blijk te heb ben gegeven van groote waardeering voor zijn grooten steun aan onze, niet altijd zoo gemakkelijke, vereeniging. Samen met het voorloopige nieuwe bestuur en de heengaande leden herdachten wij met hem nog eens de 15 maanden van academiale muzikaliteit. Een bijzonder hartelijk woord van afscheid werd nog gericht tot Mennes, den onvergetelijken grooten Oeteldonkschen pistonnist en voorzitter. Nu is „Euterpe" gekomen uit Kampen en onder 't motto: Eendracht maakt goede muziek" gaan we voort. Der jonge combinatie heil! E. 7$

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 102