Wat de fuif roeiers betreft, deze hebben een slechten zomer gehad. Vooral voor hen, voor wie roeien bestaat uit het vasthouden van 2 stuurtouwtjes en zich dan door een ander naar de Groene Boschj es laten trekken om daar te gaan liggen vossen slapen)Dit kaliber roeiers heeft wel een zeer slecht seizoen achter den rug en wel hoofdzakelijk door het ongunstige weer. Ga toch niet altijd eerst een onderzoek instellen of er soms wat veel wind is, of de zon wel mooi schijnt en de weervoorspelling gunstig is. Ga elk oogenblik, dat je vrij bent, even trekken, dan kan je vlug examen doen voor le of 2e klas roeier, zoodat dan alle booten tot je beschikking zijn. Alle begin is moeilijk en meestal ook onaangenaam en je moet dan maar door den zuren appel heenbij ten. Wanneer je dan een poosje later in de Mies je" de anderen voorbijschiet, heb je er heusch geen spijt van. De clubtocht, eerst vele malen door het slechte weer uitgesteld, is eindelijk op een schitterenden dag kunnen doorgaan, 's Morgens was alles al vroeg in de weer en om 10 uur voer een gansche vloot van wherries, kano's en gie ken uit, welke koers zette naar het Kanaal. De motorboot, waaraan door Roelofs alle zorgen besteed waren, heeft weer eens zijn onmisbaarheid bewezen en was, ter gelegenheid van dezen tocht gerequireerd om alles mede te nemen om de dorstenden en hongerenden tevreden te stellen, terwijl onze wijd en zijd bekende ,,Hawaian players" het hunne er toe bijdroegen de stemming er in te houden of beter gezegd te verhoogen. Hiervoor werd ook gezorgd door het houden van wedstrijden door skiffeurs en canoërs, welke laatsten grootendeels zwemmende de finish bereikten. Met dezen dag liep het roeiseizoen ten einde, want de examentijd stond alweer voor de deur, ofschoon voor menig een in dien tijd een eindje trekken een heerlijke afwisseling was, waardoor lichaam en geest eens opgefrischt werden. 87

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 111