En 't waren sombre dagen Zonder hoop en heil. s Avonds een zeer geslaagde lezing van den heer van Kesteren als inleiding voor de lezing over den „Ring der Nibelungen", welke door den heer von Rrabeck Lehmathe (Weener kamer zanger) op 2 November in de Gehoorzaal om 8 uur namiddag gehouden zou worden. Op werkelijk keurige wijze heeft de heer van Kesteren de sagen uit den „Ring der Nibelungen" in zijn lezing voorgedragen. De volle aandacht van de toehoorders heeft hij ten volle ver diend. 2 November, 's Avonds had de hierboven aangekondigde lezing van den Oostenrijkschen Weener kamerzanger, met lichtbeelden, in de Gehoorzaal plaats. De Kapitein-Directeur had een beroep gedaan op de officieren-leeraren en ons om de lezing bij te wonen om, zooals von Brabeck in een aan hem gericht schrijven uit drukte: „die Festesstimmung in diesern Festspiel Richard Wagners zu heben!" Als korte aanteekening dient hierbij vermeld, dat de heer von Brabeck Lehmathe deze lezing hield om zijn in armoede verkeerenden vader, gewezen generaal in het Oostenrijk- sche leger, te ondersteunen. Voor ons zij dit een voorbeeld! 18 November. Vertrek van de heeren Traas en Moet, als afgevaardigden van het H. C, Corps, naar den Helder, om aldaar het assaut en bal van het Koninklijk Instituut voor de Marine bij te wonen. 23 November. Lezing van den Leger- en Vlootpredikant in Algemeenen Dienst. 23 Novembe r. Schieten met mitrailleur en lichtpistolen; 122

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 150