Als No. 1 in dezen wedstrijd geplaatst, ontving hij daar voor als prijs een pendule! „Caesar, als je zoo doorgaat, dan kun je een huishouden vol luxe-artikelen inrichten!" 13 Juli. Défilé van den H. C. en Cursus voor den Burgemeester en voor de burgerlijke en militaire autoriteiten op 't stad huis aanwezig, daarna ommegang door de stad. 14 Juli. Plechtigheid op de binnenplaats; onder ons vaandel voor 't laatst ons Excelsior gezongen. Speechen, 's Avonds tuin feest; weer schitterend. Stemming bijzonder vroolijk; edoch ons feest eindigde te vroeg naar onzen zin. Een keur van dames woonde dit allerlaatste afscheidsfeest bij. Einde 12 uur. 16 Juli. Detacheeringtijd. Inktvisschen spoelen in Nijmegen aan; de eeuwige wandelaars sukkelen naar den Haag om in de stormschool wat uit te rusten; later (27 Juli) trekken zij verder naar Ede en pierewaaien vandaar naar de leger plaats bij Harskamp. „Droge" trekt met zijn colonne op 4 Augustus naar Arnhem; „Lordje" landt op genoemden datum in Nijmegen, alwaar een inktvisch hem en zijn volge lingen opwachtte, de bagage deed vervoeren tot groote blijdschap van „Lordje", die reeds letterlijk en figuurlijk met zijn handen in het haar zat, boven op een kist. „Casje" nog steeds in den Haag, door ziekte verhinderd te komen. Juli en Augustus. Inktvisschen op de bureau's werkzaam of wel practisch veekeuren in het Abattoir te Nijmegen. De Infanteristen marcheeren zich blauw. Uitslag van het examen was gunstig voor de thans nieuwe oudste jaars. 2 Augustus. Aanvang officiersexamen. Succes lui! 133

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 161