schermers, vergezeld van de beste wenschen van den Direc teur en het Hoofdcursus-Corps, naar Utrecht om de kleuren van „Mavors" te verdedigen. Vier dagen duurden de wed strijden. De resultaten waren als volgt: Personeel Floret: de heer B. H. de Vries le prijs; de heer Moet de 3de prijs. Onze équipe sabel, gevormd door de heeren: Hagens, B. H. de Vries en van de Pol, kon het dezen keer niet tot den eersten prijs brengen en moest zich tevreden stellen met den 2den. Met leede oogen zagen wij den lauwertak in de handen van de Cadetten overgaan; in dezen wedstrijd plaatste Hagens zich nog No. 2, als best ge plaatste. Bij personeel sabel wisten de heeren Hagens en B. H. de Vries respectievelijk den lsten en 2den prijs te bemachtigen, terwijl voor degen de heeren B. H, de Vries en van de Pol deze prijzen wonnen. Telegrafische geluk- wenschen ontvingen wij van den Directeur en van het Corps en na het Kerstverlof werden de namen der prijs- winners nog eens extra in de orders vermeld. Toch merkten wij wel, dat onze collega's niet tevreden waren, het was zoo traditie geworden, dat Mavors" den lsten prijs won in den Korpswedstrijd en er werd al gemompeld: ,,nu Pel en Navis weg zijn, wordt het mis". Wij, schermers, zwegen maar dachten: wij krijgen dit jaar nog wel eens de kans en zullen dan toonen, dat ook wij tot zoo iets in staat zijn. Na Utrecht vertrok B. H. de Vries naar den Haag en nam deel aan de wedstrijden, uitgeschreven door K. O. S. B. voor adspiranten en won den lsten prijs sabel, maar heeft het op degen moeten afleggen, hetgeen ons tegenviel, ge zien zijn werken in Utrecht. Intusschen was de Cursus bij den Hoofdcursus onder gebracht en werden onze oefeningsavonden ook opengesteld voor de Cursianen, zoodat onze zaal soms meer dan vol was, tot groote vreugde van onzen onvermoeiden instruc- 139

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 167