teur. Ernstig werd er weder geoefend, want in Maart zou den er wedstrijden zijn van de K. O. S., waaraan ook ver bonden zou zijn een korpswodstrijd op sabel voor de inrichtingen van Militair Onderwijs en waar wij dus in nog zwaarderen kamp dan in Utrecht zouden kunnen toonen, waartoe wij in staat waren. Er werd besloten, dat Hoofd cursus en Cursus gescheiden zouden uitkomen en 7 Maart trokken wij naar den Haag. De eerste dag verliep al schit terend. In den Personeelen wedstrijd op degen plaatsten zich Butin Bik I, van de Pol II, Hagens III, Visscher IV en Ohl VI. Groote vreugde in 't kamp van den Hoofdcursus en Cur sus en vol goeden moed gingen wij den volgenden dag naar de zaal om den grooten kamp, den Korpswedstrijd sabel, te strijden. Onze équipe bestond uit de heeren Hagens, B. H. de Vries, van de Pol en Bremmer, die van den Cursus uit: Butin Bik, Naarding, van der Reijden en Linck. Acht korp sen namen aan den wedstrijd deel. Zwaar en spannend was de strijd. Al dadelijk bleek, dat 't zou gaan tusschen den H. C. en de K. M. A. Gedurende den geheelen wed strijd bleven wij ongeveer gelijk, totdat eindelijk de laatste partij de beslissing bracht en „Mavors" met één gewonnen partij ,,meer" als overwinnaar uit den kamp te voorschijn trad. De Cursus plaatste zich No. 4, zeer zeker ook een mooie prestatie, gelet op den korten tijd van voorbereiding en de nog jonge krachten met geringe schermroutine. Dat ook Corps en Directeur met ons medeleefden getuigden de hartelijke telegraphische gelukwenschen, die wij ontvingen. Door tusschenkomst van onzen beschermheer, die ook aan wezig was, ontvingen wij de gelukwenschen van den Minis ter van Oorlog en den Inspecteur van het Militair Onder wijs, die de wedstrijden persoonlijk hadden gevolgd. Ook de laatste en 3de dag brachten ons nieuwe lauweren. Bij 140

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 168