Jaarverslag van de Revolver-Schietvereeniging „WILLEM TELL". Op een schoonen dag in April maakte „Willem Teil zich klaar voor een nieuwe oefeningsperiode; jammer genoeg voor 't laatst, want thans ligt „Willempie" sedert enkele maanden onder de koele zoden van IJselmuiden s zalige jachtgronden begraven, hevig beweend door hare aanbidders en aanbidsters, die haar hielpen begraven en boven haar graf een salvo als afscheid losbrandden! „Willempie", je was een pracht-vereeniging; je rijke ledenaantal en je vrouwelijke „burgerwacht" getuigden van een warme genegenheid. Met recht mogen we zeggen dat je met eere gesneuveld bent. Andere jaren schoten je minnaars op blikjes, pannetjes en al wat maar rinkelend uit elkander kon vliegen; dit laatste seizoen hebben we je gespaard, en vonden we t waardiger om je revolverschijven en revolverpoppen in groot tenue als doelwitten te gebruiken en zooals je weet met succes! Al moesten wij op den wedstrijd ons 't genoegen ontzeg gen om je laatste uren met de muziek van Euterpe weg te blazen, toch hadden wij zooveel andere dingen, die je laatste oogenblikken „zoet" maakten; denk aan de taartjes, Willempie, Nu ben je verdwenen, voor altijd, maar we zullen je niet vergeten. Op den wedstrijd werden 3 damesprijzen uitgeloofd; de gelukkigen waren: Mej. Koch, le prijs; Mej. Egthuizen, 2e prijs; en Mej. van Os 3e prijs. Bravo! Voor de leden van den Hoofdcursus waren acht prijzen beschikbaar gesteld en een hoofdprijs door de officieren en leeraren, welke Brugma ten deel viel; de andere geluk- 145

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 173