anderen gedaan werd. En met succes, want steeds lagen de muzieknummers in volgorde, steeds waren alle snaren present. Jèn", je hebt je kranig geweerd en daarvoor onzen warmen dank! De lezing van den heer van Resteren, waarbij ook de Cursus tegenwoordig was, werd natuurlijk met muziek opgeluisterd. Ik zou door kunnen gaan met alle feiten één voor één op te noemen, maar daarvoor zou alleen al een Almanak noodig zijn. Het is echter voldoende om de voornaamste feiten op te noemen, zooals onze medewerking bij het St. Nicolaas- feest en bij het feest, gehouden bij het entrée van den Cursus. De „Blauwe" wordt nu lid en in Schenk krijgen we een nieuwe kracht. Op 14 Januari begon de eerste muziekmiddag, waarbij, dank zij de „Tobbe", ook dames mochten zijn. Hierop volg den nog verschillende gezellige Zondagmiddagen, waarbij zoo nu en dan ook enkele voordrachten (is 't niet Red Head?) gehouden werden. Op 14 Juli speelde „Euterpe" voor het laatst. Op dien gedenkwaardigen dag werd een tuinfeest georganiseerd tot afscheid van den H. C. In de recreatiezaal speelde een „gehuurd" strijkje, terwijl „Euterpe" de vele gasten, die in den versierden tuin aanwezig waren, aangenaam bezig hield. Klokke 12 uur n.m. hoorde men de laatste tonen van het oude „Euterpe", want met het vertrek van den H. C., heeft „Euterpe" opgehouden te bestaan, na een lange reeks van roemrijke jaren. Vanaf de eerste minuut na de geboorte, tot aan de laatste seconde van haar bestaan, heeft de muziek- vereeniging „Euterpe" getoond een vereeniging te zijn, den Hoofdcursus waardig. 153

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 181