Op 15 Juli werden, met de grootste plechtigheid, de dui zenden muzieknummers door ,,Hein" bij opbod, en later bij afslag, van de hand gedaan, hetgeen hem heel goed afging. Een woord van hartelijken dank aan de drie bestuursleden en aan alle werkende leden van ,,Het Strijkje" is hier wel op zijn plaats. Door uw fanaten arbeid hebt gij alle bewoners van het H. C.-gebouw een prettig jaar bezorgd. Krijgsverrichtingen van „Het Blaasje". Tijdens de detacheering te Nijmegen, werd op zekeren dag, bij een bezoek aan den Luitenant Ter Maten, het plan geopperd om „een blaasje" op te richten en dank zij zijn steun, werd op 6 October reeds geoefend onder de goede en vooral prettige leiding van den heer Londo. De instrumenten van het Instr. Bat. werden ons, met toestemming van den Minister van Oorlog, in bruikleen afgestaan. Toen op 1 Januari de Cursus ingelijfd werd, vonden we fanatelingen in de heeren Linck, Hoes, Maarsman, Boo gaard, v. d. Spek en Alberdinck, zoodat reeds op 19 Januari de eerste gezamenlijke repetitie werd gehouden en een week later vertoonde „Het Blaasje" zich voor de colonne. De zichtbaar vermoeide colonne (zware oefening op den Zand berg gehad) fleurde op bij het hooren van de eerste tonen der „Conscrit". Op 15 Februari werd de af te leggen afstand ietwat verlengd en werden de Wezepbezoekers van het station „Zuid" afgehaald, onder groote belangstelling van de Kam penaars. Op 14 Maart werd de Koornmarktspoort in beslag ge nomen en menigen avond hoorden we hier het „lam-ta-die" of het „piem-pam-poem-pam" van onzen „trainer". Vijftien dagen later: uitrukken met muziek naar den Zandberg. Op 15 April deed de H, C. en Cursus den Inspecteur van 154

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 182