Militair Onderwijs uitgeleide, na zijn laatste bezoek aan deze inrichtingen. Onder de tonen van het Wilhelmus en het salueeren van het vaandel, reed de trein het station uit. Na gezellige, doch harde studies en vele „marschen", gaf ,,Het Blaasje" weer een extra nummer, ter gelegenheid van het I2V2-jarig huwelijksfeest van den Adj.-O.O. den Daas. Terwijl een „stukje" van „Euterpe" het feest binnen op het gewenschte peil bracht („niet zoo lachen Jut!" „Red Head neem er nog eens één!' „Blauwe houd je fatsoen, joh! kwam „Het Blaasje" met de Tobbe aan het hoofd in de gang blazen, voor de woning van genoemden Adj.-O.O. Op 10 Juli werd het I. B,, als attentie aan den Comman dant voor het afstaan der instrumenten, uitgeleide gedaan door „Het Blaasje", onder „tamboer-majoorschap" van den „Blauwe", Op 13 Juli werd des avonds om 8.20 gedéfileerd voor de „Hooge Oomes", die zich vóór 't stadhuis hadden opgesteld. Met drie tamboers en twee blaasjes (het Stedelijk Muziek corps en ons eigen Blaasje) werd nu een rondgang, (wat zeg ik), drie rondgangen (we hebben het er nog warm van) door de stad gemaakt, voorafgegaan en geflankeerd door talrijke agenten en steuren. 14 Juli. Sterfdag van ons „Blaasje". Alles staat aangetreden op de binnenplaats. „Geeft-acht!" „Vaandelwacht uittreden!" De tamboers slaan den vaandelmarsch, „Het Blaasje" speelt het „Wilhelmus", het vaandel treedt in. „Op de plaats rusten!" „Geeft-acht!" De Directeur verschijnt, salueert voor het vaandel, voor de off eieren en voor de leeraren en houdt voor het laatst een speech. „Geeft-acht!", Vaandel uittreden!" De tamboers doen hun plicht, „Het Blaasje" speelt de eerste reprise van het „Wilhelmus", om verder nooit, neen nooit, meer te blazen. Alzoo eindigden „Euterpe" en „Het Blaasje". „BLAUWE". 155

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 183