rG T h ranja en nog wat. Een reuzenstrop. In alle haast 2 glazen fosco en 2 kogelfleschjes achter elkaar naar binnen gegoten en de flesch met ranja gevuld. Om kwart voor elf stapte ik weer in, om van den stroom gebruik te maken. Op mijn doode gemak trekkende, schoot de skiff anderhalf uur lang vooruit langs het prachtig breede water en de schitterende oevers tot Dordrecht. Hier pauseerde ik bij de Dordtsche Roeivereeniging van 12.15 tot 1.30. Ontmoette hier een Zweed en zijn ega. Die komen samen in een stuurmanlooze twee (hond als medereiziger) zóó maar vanuit Kjöbenhavn geroeid! Sterk staaltje, inderdaad! Hun doel is „Antwerpen"! Ik stond er paf van. Vlug ontbeten en onderwijl voor Amerikaan door gegaan in de stad, met mijn witte broek, schillerhemd (te Willemsdorp weer aangetrokken) en panamadop. Met 3 citroenen en een flesch kwast om half twee de tocht voortgezet, na een fijne douche in 't bootenhuis der D. R. V. te hebben genomen en mijn riemen nog eens goed te hebben ingevet. Die waren nagenoeg uit gedroogd in de gloeiende hitte. Den heelen dag heb ik geen zuchtje wind gevoeld. De rust heb ik zoo lang genomen, ook met het oog op het getij. En jawel hoor; toen ik de Noord ingleed, greep de stroom mij onmiddellijk mee: richting Rotter dam. Slecht skiffwater! Enorme sleepen Rijnaken en meer soortgelijke vaartuigen maakten mij het roeien onaangenaam. Moest geweldig diep „recoveren". Edhter, het was slechts een klein voorproefje van wat nog komen moest. Want hoe dichter ik bij Rotterdam 186

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 218