a-i rE „Exempelen ende verhalen van onsichtbaarkeith," door Anna Bijns. De professor toonde zich zeer ingenomen met dit besluit, en beaamde tevens dat hierdoor ook veel moeite gespaard zou blijven, geen schriftelijk ver zoekje noodig was, wat ook weer meebracht, dat eerst op 't magazijn een velletje modelpapier gehaald moest worden; verder dat er geen toestemming van den Lui tenant van Piket noodig was, want de consignes en inwendige dienst waren den cadetten nog kort geleden in hun vrijen tijd voorgelezen, waarover deze zich zeer hadden verheugd. En zoo gingen de beide mannen op weg, voor de menschheid leek het of Puntzaagsel alleen liep en in zichzelf praatte. Bij het binnenkomen keek de Vorst vol droeve ver ontwaardiging naar het uitgehakte poortje, beet echter op zijn lippen en zweeg. En P. redeneerde en sprak in poëtische taal over de vele verfraaiingen, die er ontstaan waren in den loop der jaren. Maar plotseling werd hij lijkbleek en vroeg met een gebroken stem, of Zijne Hoogheid nu wel werkelijk onzichtbaar was, want ziet U, niet om het een of ander, maar ik zou U anders aanraden Uw sporen af te doen en Uw eene handschoen ook aan te trekken. De Prins stelde hem lachend gerust en vroeg op een ietwat ongeloovigen toon naar de z.g. verfraaiingen. Waarop P. met eerbiedig gelaat en groote extatische oogen, tevens met ontblooten schedel, fluisterde van de leeraarswachtkamer, de receptiezaal, de zalen 20 en 21 en de nieuwe aschbakjes in de cantine. Waarop 205

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 237