F Lg 3nrë leeszaal waakt hier zeer streng over," en toen hij de lolly in des Prinsen hand zag, werd hij krijtwit, maar plotseling bedacht hij, dat de Prins, en dus ook de lolly, die tot de eetwaren hoort, onzichtbaar was voor de menschheid. Nadat zij samen een oogenblik zeer verdiept en geïnteresseerd in de „Sketch" gekeken hadden, gingen ze weer heen, waarbij de Prins even opmerkte, dat dit tijdschrift nog het mooiste was, wat hij tot nu toe gezien had, hetwelk P. met een lichte blos op 't gelaat enthousiast toestemde. „Even nog een vraag Professor, ik zie zooveel verschillende kleedij, menschen met en zonder geel op de kraag, en de gelen dragen allemaal lappen om de beenen, terwijl de niet-gelen een soort laars dragen, waarop P. nadrukkelijk ver klaarde, dat dit wel gauw veranderen zouover een poosje allemaal lappen, lappen. Nu wilde de Vorst nog beslist een les bijwonen, om de nieuwe vechtkunst te doorgronden. Bij een deur gekomen, moest P. een oogenblikje wachten, waarop des Prinsen schim door het hout verdween. Na een tijdje keerde hij zichtbaar teleurgesteld terug en klaagde, dat hij niets van deze vechtwijze begrepen had, en mompelde met een raadselachtig gezicht, enkele woorden, zooals: „armen heffen, knieën buigen, spanboog" enz. Hij vroeg P. waarin hij doceerde; deze wachtte even en antwoordde eerlijk: ,,In den kondschapsdienst, Uwe Hoogheid," en de Vorst keek vol bewondering op hem neer. „Nu nog bepaald even de slaapzalen, Uwe Hoog- 210

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 242