Nicolaas met „Pietje" op een tandem de cantine infietsen, terwijl „Tante een berg pakjes binnenbracht, opgestapeld op een paar mitrailleurwagentjes. Na de plechtige ont vangst, de zeer geestige toespraak en de uitdeeling van „koek'en gard trad het strijkje op met de nieuwste Schlagers en vulde aldus hoogst verdienstelijk de rest van dezen gezelligen avond aan. Naar het Assaut der C, S. werden ook weer eenige Senaatsleden afgevaardigd om ons Corps te vertegen woordigen. Zoo verstreek de tijd, tot in de laatste dagen van April ons eigen Assaut aanbrak, waaraan dit jaar tevens schiet wedstrijden verbonden waren. Hierbij trad voor het eerst het „Blaasje op buiten de poorten van ons kasteel en het heeft zich niet onverdienstelijk van zijn taak gekweten. Ook de onderlinge schermwedstrijden waren zeer geanimeerd. Zoowel voor het schieten als voor het schermen konden dan ook vele prijzen worden uitgereikt. Het Assaut bestond verder uit de gebruikelijke cavalerie-demonstratie's, een avondbal in de uitstekend versierde excercitieloods, opge luisterd door eenige voordrachten en gymnastiekdemon- stratie's. Een thé-dansant, voorafgegaan door een voetbal wedstrijd tusschen een officierenelftal en een cadetten- elftal, welke helaas in een waterpolowedstrijd ontaardde, vulde den Zondagmiddag, terwijl een gezellige soirée- dansante een waardig besluit was van deze feestdagen. Deze dagen waren ook de laatsten, dat onze Gouverneur, de Generaal-Majoor Jhr. Röell, als zoodanig in ons midden verkeerde. Daarom werd hem tijdens den balavond door den Senaat namens het Corps als aandenken een album met foto s van de K. M. A. en het cadettenleven aangeboden. Op 30 April werd het commando over de K. M. A. officieel overgedragen aan den Eerste-Officier, den Luit.- Kolonel G. G. v. Everdingen, die met ingang van 1 Mei 58

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 80