JAARVERSLAG Voetbalvereeniging „Velocitas' Seizoen 19221923. Het oude bestuur was in Mei 1922 afgetreden en de leiding werd in handen gegeven van „den Bolle". Het was wel te voorzien dat hem en den overigen bestuursleden een zeer zware taak te wachten stond. Goede krachten als Le Fèvre de Montigny en Timmer gingen ons verlaten en kwamen uit voor N. A. C. Liever waren zij voor ons blijven spelen, maar daar het nieuwe bestuur besloten had geen officieren te laten medespelen, ging dit natuurlijk niet. Alleen Linck bleef nog spelen, daar hij door den applicatiecursus toch nog een jaar aan de K. M. A. verbonden was. En nu het seizoen zelf. We voelden wel, dat, wilden we behouden blijven voor de le klasse, er hard gewerkt moest worden. Er werd besloten een trainer, met name den heer Julian, te engageeren. Den eersten den besten middag, dat hij verscheen, was het veld bezaaid met jonkers en kon onze trainer met genoegen zijn werk verrichten. Tot onze groote spijt daalde dit fanatisme al spoedig en waren we al tevreden wanneer er 10 jonkers waren. Het gevolg van dit „over groote fanatisme' bleef dan ook niet uit. De eene wedstrijd na de andere werd verloren. Daar „Philips er even slecht aan toe was, bleef de spanning er wel in. Deze werd nog grooter toen we in Eindhoven speelden en de „gloeilampen" met 3—2 klopten. Op raadselachtige wijze won P. S. V. twee maal van Bredania, waarmede tevens ons lot beslist was. We moesten degradeeren. Tot mijn groote spijt moet ik zeggen, dat dit hoofdzakelijk aan de speiers 66

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1924 | | pagina 90