alle de'elnemers(sters) aan het steekspel, welk avondje op de bekende vlotte en geanimeerde wijze verliep. Twee maandjes later vereerde de Goede Sint voor het laatst de Oantine met een bezoek. Voor een-ieder was een aardige verrassing aanwezig. St. Nicolaas vroeg aan onzen praeses waar hij nu wel het volgend jaar moest komen, maarSwaving wist hier geen antwoord op te geven. Spoedig liep het tegen Kerstmis en ons Kerstfuifje mocht er wezen, dank zij de hulp der Alkmaarsche „beauties". Na het Kerstverlof werden alle zeilen bijgezet om het assaut te doen slagen. Kort voor het assaut werd den Directeur, den Kapt. Blaauw, eervol ontslag uit den militairen dienst met pensioen, verleend. Wij verloren in hem niet alleen een krachtig leider van de C. S. maar vooral een humaan chef; iemand, die jarenlang lief en leed met de Cadetten deelde en iedereen met zijn raadgevingen terzijde stond. Wij voelden, hoezeer het hem speet, de C. S. te moeten verlaten vóór het einde van den cursus en wij hopen allen van harte, dat het den Kapitein Blaauw en zijn familie in hun verder leven goed moge gaan. In allerlei verborgen hoekjes waren de jonkers aan het repe- teeren voor tooneel en muziek, in de futpeezaal kronkelden zij zich om den rekstok, de stalen klingen flikkerden en op wankele trapjes waren enkele fanatelingen bezig de C. S. van electrisch licht te voorzien. Op 12 en 13 April had het laatste assaut, dat op de C. S. gegeven zou wordenplaats. Het was de clou van een maandenlange inspanningGetuige de talrijke extra-eigenoefeningen. Maar een ieder zag zijn inspanning met groot succes bekroond. We weten niet, wie de grootste lof verdient: de Versierings-commissie, die de futpeezaal in een artistiek geheel, de veranda in een feeëriek lustoord en de eetzaal in een ware „ballroom" veranderd had de Verlichtingscommissie, die de C. S. in een zee van licht liet badenhet „Cabinetje" dat vele artistieke neigingen ten toon spreidde; de Futpeeclub, die met eenige pootelaars debuteerde; het „Strijkje", dat voor het eerst in Alkmaars veste een Neger Jazz introduceerde, welke zwartjes een welverdiend succes oogstten en verder de nieuwste 101

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 113