Weer mis was zijn laatste ring. De kerel schuddebuikte, maakte hik-geluidjes. „Nog zoo eene borrel juffrouw! Aacht ouwe klaore veur een kwartje hé!" Hij smeet ze weg één voor één, mikte even op een bonte teddy-beer veur kleine Jan „Wel jao of ik het nu verzuip of bij jou breng hé? Geef me nu nog maar acht. Ik heb er veur gespaard. Het heeft het heele jaor in 't zwijnske gezeten. Daor nu, den dieë daor die mö'k hebbe!" Het gold een vaas in bonte harde kleuren. Hans lachte, 't Is beter hier weggegooid dan in de kroeg, dacht hij. Kijk, die vaas moet hij nu hebbenvlak naast den Pierrot, 't Is toch eigenlijk zonde van het geld, als je nagaat. Ha, ha, haast hé zeg juf was tie nie goed? Nog eene hier dan, hoepla." Hoera juichten de omstanders, de ring was om een beeldje gevallen. Hans schrok. 'tWas de Pierrot. Toeval was het geweest. Hij had het niet eens bedoeld, de vent. Daar, de juffrouw pakte het lachend op, gaf het hem. „Wa ha 'k daor naoa an. Moet ik nu met zoo'n prulleke thuis komme, met een pierlala dan krijg ik van M'rie op mijn huid. Daor hé die vaos met die rooien raand, die heb ik ge wonnen." „Neen meneer", zei de ringenjuf, „hier die clown." „Da dingske, da mag gij haouwe daar!" Klets daar lag Pierrot op de harde steenen. 't Volk, 't stomme volk lachte, schaterde het uit, de dronken kerel keek stom om zich heen, lachte toen ook, baande zich een weg en zwaaide verder het uitgalmend van „M'rie en o, M'rie.". In de tent schopte glimlachend een polka-kindje met haar voetjes de scherven van Pierrot onder de toonbank, waar ze bleven liggen tot den volgenden morgen, om dan met den karre- man te worden mee gegeven. Eddy. 122

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 136