Voor de stoep van het paleis. Be portier schoot toe en maakte een diepe buiging bij het uitstijgen eener schoone dame, die in een kostbaren bontmantel gehuld was. Achter haar volgde een jonge man, die den kraag van zijn overjas had opgeslagen, zoodat van zijn donker uniform slechts de zwarte kepi te zien was. Beiden verdwenen in 't gebouwnageoogd door de leegloopers die zich reikhalzend tegen het hek aandrukten. In de zaal, waar een exotische lucht van parfums hing, en waar het een „va et vient" was van elegante en stijlvol chic gekleede dames en heeren, hield het zachte spreken plotseling op. In de deuropening verscheen de schoone dame van daar straks in een prachtig lila-zijden japon bedekt met zilveren loovertjeseen diadeem van platina, bezet met brillanten flon kerden in 't gitzwarte haar. Aan haar linkerkant stond de jonge man. De zwarte uniform, die als gegoten om zijn rijzige gestalte zat, paste wonderwel bij 't toilet zijner gezellin. Op de kraag droeg hij de bekende gele lissen, terwijl zijn mouwen versierd waren met de evenzeer bekende patjes. Zooals die twee daar in de deuropening stonden, maakten zij een geweldigen indruk. Allerwegen verstomde het gesprek. Bewonderende blikken werden geworpen op het tweetal, echter ook wangunstige en jaloersche, fluisterend werden een paar veelzeggende woordjes gewisseld tusschen de leden van het zwakke geslacht, soms vergezeld van een lok kenden glimlach in de richting van den jonker. Doch dit deerde hem niet. Met opgeheven hoofd keek hij de zaal rond en vond een geschikt en knus plaatsje. Zijn gezellin den arm biedend, schreed hij door de zaal en ging zitten op den stoel, die de buigende kellner aanbood. Daarna bestelde hij wat, terwijl, in afwachting van het begeerde, de koeler reeds gereed werd gezet. „OpstaanHet is kwart voor zeven Vooruit er uitDeze harde woorden stoorden des Jonkers' zoeten droom. Geeuwend rekte hij zich uit en opende de verdwaasde oogen, die plots vielen op zijn uniform van grof laken en hem weer tot werkelijk heid terug brachten. P. A. N. 181

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 145