bij testamentaire beschikking van 4 Maart 1924 aan deze inrich ting gelegateerd, en door de daaruit voortvloeiende renten, voor zoover deze niet voor de hierna te vermelden doeleinden worden aangewend. Artikel 2. De bedoeling van het Fonds is, hetzij uit het kapitaal, hetzij uit de rente daarvan, een of meer cadetten der Koninklijke Militaire Academie te steunen of te helpen en zulks tot aan denken aan den zoon der erflaatster, JUSTINUS JOHANNES COLLARD, in leven cadet aan die Inrichting. Artikel 3. De rente van genoemd fonds zal, overeenkomstig het in artikel 2 aangegeven doel, in de eerste plaats worden aangewend tot steun van aan de Koninklijke Militaire Academie aanwezige cadetten, die geheel buiten hun schuld in financieele moeilijk heden geraken, en wier toekomst daardoor ernstig zou worden geschaad tot steun aan cadetten, die bij hunne aanstelling tot officier geldelijke hulp noodig hebben en tot het verschaffen van eenige tegemoetkoming voor ont spanning in de vacantiën aan cadetten, die in Nederland geen nabestaande familiebetrekkingen hebben en niet over eigen middelen kunnen beschikken. Artikel 4. Wordt de rente niet of slechts ten deele voor het in artikel 3 genoemde doel besteed, dan zal zij geheel of gedeeltelijk worden aangewend op eene door den Gouverneur te bepalen wijze, bijvoorbeeld tot het beschikbaar stellen van Collard-prijzen bij de verschillende door de cadetten te houden onderlinge wed strijden. 46

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 54