JAARVERSLAG 1933—1924. Een jaarverslag van een „Strijkje" behoort meestentijds tot de „overbodige luxe". Toch wilden we gaarne hier enkele punten onder de aandacht brengen, die van veel belang zijn geweest en dit waarschijnlijk in de toekomst zullen blijven! Als een hoogtepunt van ons musicaal vereenigingsleven valt te vermelden ons spelen in de cantine en in de stad. Vooral het eerste moet een belangrijken factor vormen, doch helaas valt er ten opzichte van dit punt een zekere mate van lauwheid te bespeuren bij de leden. Laat ons dit toch vooral niet veron achtzamen en de bezwaren, die er zijn, op zijde zetten! Vergeet niet, dat de gezelligheiddie soms wel eens tot zeer kleine proporties is teruggebracht, juist hierdoor zoo wordt verhoogd! Ons optreden buiten de Academiemuren is zeer zeker geslaagd te noemen. We herinneren hier slechts aan onze medewerking bij de opvoering van „Lioba", waar onze leden getoond hebben degelijke prestaties te kunnen leveren op het gebied der klas sieke muziek. Gezelligheid brachten we te weeg op den avond ten bate van het Nederlandsch Olympisch Comité, op de Bioscoopvoorstelling van „Armenzorg" en op de fancy-fair van laatstgenoemde ver- eeniging! We zullen niet alle prestaties van „Tzygano" hier vermelden, doch laat het genoeg zijn, dat we in het afgeloopen jaar onzen naam hebben hoog gehouden en we hopen, dat we in het seizoen, dat voor ons ligt, ook wat uit het voorgaande hebben 66

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 76