JAARVERSLAG 1923-1924. 't Begin van dit jaar was niet zoo rooskleurig. Een belangrijk aantal oudste jaars had ons verlaten na het officiers-examen, zoodat slechts een zwakke kern overbleef. Gelukkig kregen wij veel vergoed door het toetreden van enkele geoefende Hoofd- cursianen. Ook de fanatelingen uit het jongste jaar (wat lang niet allen bleken te zijn!) pakten flink aan, zoodat we spoedig weer tot uitrukken in staat waren, zij het dan ook in 't begin met versterking van 't Zesde. Nadat wij voor 't eerst weer waren uitgerukt opperde de Gouverneur het denkbeeld zoo mogelijk iedere maand een keer met muziek uit te rukken, wat ons fanatisme niet weinig aan wakkerde. Uitbreiding van ons repertoire was nu noodzakelijk en we hebben het dan ook kunnen verdubbelen. Dit zou echter niet bereikt zijn, als wij niet in de gelegenheid gesteld waren om tweemaal in de week op een ander uur te middagmalen en 's Zaterdags ook te oefenen tijdens de corps- excercitie, èn als wij niet zoo'n uitstekenden leider gehad hadden in Kapitein Sohuhmacher, die er menig vrij uurtje voor heeft opgeofferd en wien wij hier zeer dankbaar voor zijn. Bijzonderen dank zijn wij ook verschuldigd aan den Kolonel van Everdingen, die zich in den waren zin des woords onzen „beschermheer" heeft getoond. Op alle mogelijke wijzen heeft hij onze wenschen voorkomen en alles heeft hij gedaan om het fanatisme aan te wakkerenook door toekenning van voorrechten en het verleenen van finantieelen steun. 69

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1925 | | pagina 79