BIJ HET PORTRET VAN PROFESSOR G. DE JOSSELIN DE JONG. Op ons Academiegebouw woei in 1925 wederom ten teeken van rouw de vlag halfstok en daarbinnen zwegen velen en verstarde elke lach, omdat we begrepen, dat het schier-onafwendbare geschied was. Professor de Josselin de Jong was na een hevige ziekte bezweken. Al kunnen wij jongeren den vollen omvang van het verlies niet bevroeden, toch voelen wij, dat door zijn heen gaan het militair onderwijs een leidsman verloren heeft, be gaafd met zeldzaam-hooge eigenschappen van hoofd en hart. Voor ons was hij steeds een toonbeeld van iemand, die aan groote kunde wist te paren warme genegenheid voor het jongere geslacht, dat hij mede had op te voeden en op te leiden. Vaak heeft hij ons getroffen door zijn diep-gevoelde belangstelling voor het corps in het algemeen en voor velen onzer in het bijzonder. Den 31en Januari 1870 werd Professor de Josselin de Jong geboren. In 1885 werd hij aangesteld tot Cadet, waar op in 1889 zijne benoeming tot Tweede-Luitenant volgde. Achtereenvólgens werd hij 1 Sept. 1896 benoemd tot leeraar aan de K. M. A., in 1900 eervol ontheven van deze werkzaamstelling en benoemd tot lid der Commissie van Proefneming". Op 16 Maart 1914 werd hem een eervol ont slag uit den militairen dienst verleend en volgde zijne aan stelling tot Hoogleeraar, Hoofd van Onderwijs in de wis-, natuur- en scheikunde. Professor de Josselin de Jong, toen uw stoffelijk overschot op den tocht den llen Juni 1925 ter plechtige crematie nog eenmaal voor het oude gebouw, v/aarin Gij zoovele jaren Uw taak met algeheele toewijding verricht hebt, verwijld heeft te midden van officieren, leeraren, cadetten en leerlingen, hebben wij in ons eenvoudig krijgsmanssaluut den grooten dank gelegd voor alles, wat U in Uw welbesteed leven ook voor ons hebt willen zijn. 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 11