JAARVERSLAG 1924—1925. Bij terugkomst van het groot-verlof bevonden wij de Academie weer veranderd. Het uiterlijk droeg hiervan geen merkbare kenteekenen; dat was statig en streng als voor het verlof. Doch de verandering had plaats gevonden in het innerlijke van het oude kasteel. Het oudste jaar van de Cadettenschool had een plaats gevonden binnen de muren van Kilacadman. Ook de Cursus had Kampen vaarwel gezegd en werd met de „School voor Verlofsofficieren der Militaire Administratie" bij ons onder gebracht. Daartegenover stond echter, dat het jongste jaar van de K. M. A. ons had verlaten en een toevlucht had gezocht bij de Scholen voor Verlofsofficieren te Breda en te Ede. Spoedig begonnen de lessen en het kleine wereldje had na zeer korten tijd zijn gewoon aanzien herkregen. Toen had een gebeurtenis plaats, welke in ons geheele land het onderwerp van den dag werd en waarover de kasteelbewoners zeer enthousiast waren. De kranige „Indië- vliegers" hadden hun moeilijken tocht volbracht. Op 24 November, des middags om twee uur werd op het hoofd gebouw de driekleur geheschen. Naar buiten toonden we onze blijdschap door een marsch met vaandels en muziek. Aan tafel zette de Gouverneur in een kernachtigen speech de verdiensten der drie piloten uiteen, terwijl de avond werd doorgebracht in een gezellig samenzijn in de cantine. Na korten tijd had één onzer een kaart vervaardigd waarop de route was aangegeven, welke door de vliegers gevolgd was. Alle Academie-bewoners plaatsten hierop hunne hand- teekening en het geheel werd den „Indië-vliegers" als aan denken aangeboden. 46

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 54