Langzamerhand naderde de avond van surprises en ge schenken. De goede Sint deed zijn intrede in de cantine niet op een mooien schimmel, doch overeenkomstig de nieuw ste snufjes.op de motorfiets. De pakjes, welke hij uit te reiken had, waren groot in aantal en reeds waren twee uren verstreken, toen hij met een zucht van verlichting ,,het jonge volkje" vaarwel zeide. Na hem betraden anderen het tooneel en den geheelen avond heerschte er een prettige stemming. Terwijl de witte wade het eilandje, waarop wij wonen, bedekte, naderde het Kerstverlof en een voorbode hiervan was de als Kerstklok versierde bel. Dat altijd nauwgezet heid eischende voorwerp had nu een geheel ander aan zien, al bleef zij haar eischen stellen. In haar onmiddellijke omgeving stapelden zich de koffers op en kort daarna hing zij verlaten en vergeten naast het wachtlokaal. Het Nieuwe Jaar werd vol moed ingezet en van het verlof bleef slechts de herinnering. Doch spoedig was er weer af wisseling. Hadden we in den cursus 1923'24 door omstan digheden geen luister kunnen bijzetten aan den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, in den cursus 1924'25 mochten we mede, dank zij de grooteswelwillendheid van het Academie-bestuur, een welgeslaagd assaut vieren. Naast athletiek, hippische-, roei- en schermsport, werd een demon stratie gegeven van een gedeelte uit den strijd tegen Inland- sche verzetslieden. Het glanspunt van het assaut was het Gala Bal in .Con cordia". Vele militaire- en burgerautoriteiten vereerden ons met hunne belangstelling. Na dezen tijd van vele geneugten en zoet jolijt werd een domper op den feestroes gezet. De periodieke zenuwachtige stemming vierde weer hoogtij, nu de examens naderden. Langen tijd hield dit aan, en eerst bij den uitslag was zij geheel verdwenen. Waren er velen, die met goed gevolg het examen hadden afgelegd, enkelen moesten achterblijven. Na de examens spatte het Corps uiteen in verschillende kleine afdeelingen. Eerst een meerdaagsche oefening in de omstreken van Gilze-Rijen, daarna de detacheeringen in de Legerplaatsen bij Harskamp en Oldebroek en aan de Storm- 47

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 55