JAARVERSLAG „VELOCITAS"* 19241925, Een tweede seizoen is verloopen, sinds Velocitas zich uit de competitie terugtrok, en wederom hebben we gemerkt, dat buiten competitieverband een voetbalclub toch wel aan gename wedstrijden tegen andere vereenigingen kan spelen. Men heeft in ieder geval het voordeel, niet gedwongen te zijn, om tegen clubs te spelen, waar onnoodig ruw spel gewoonte is, en de noodzakelijkheid van eiken Zondag te moeten spelen is niet aanwezig. De vooraf bepaalde vriend schappelijke wedstrijden verliepen zeer vlot en prettig. Een aangename tegenstelling met het dikwijls zeer ruwe spel in de Zuidelijke 2e klasse vormde de spelmethode van tegen standers als N.A.C., V.O.C., D.F.C., Ned. Corinthians e.a. In wedstrijden tegen deze clubs is het voetbal een prettige sport met een gezonden geest, waaraan steeds een „fair play" ten grondslag ligt. Eigenaardig is het, dat velen wel dra meenden, dat Velocitas niet meer bestond, zoodra de vereeniging uit het competitieverband trad. Een typisch bewijs, dat de N. V. B.-competities in veler oogen het alleen zalig-makende op voetbalgebied zijn! Velocitas heeft integendeel bewezen, dat een vereeniging wel degelijk levensvatbaarheid en reden van bestaan kan hebben, zonder dat. Schrijver dezes heeft persoonlijk drie jaar lang aan het spel in de Zuidelijke le en 2e klasse actief deelgenomen en heeft ondervonden, dat er in het Zuiden maar zeer weinig eerlijk en prettig voetbal gespeeld wordt en dat de meeste elftallen het spel spelen op een wijze, die op z'n zachtst gezegd meer dan ruw is. De competitie heeft echter ook haar voordeelen, en daarom besloot het bestuur om te trachten in het seizoen '24'25 weer in de 2e klasse 51

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 59