Het was voor ons, spelers, een groot genoegen, dat wij dezen eenigen wedstrijd buiten Breda, welken onze be schermheer heeft kunnen bijwonen, hebben weten te winnen. Na een lunch in de receptiezaal togen wij al vroeg naar de kleedkamers, daar we om half twee moesten beginnen, met het oog op het dansen. thians, die voor dezen wedstrijd de beschikking hadden over het A.D.O.-terrein. Wij zagen tegenover ons geplaatst be roemdheden van eenige jaren terug als Tony en Dé Kessler, Kaars Seypesteyn, Jurgens, Kamperdijk, Welcker e.a. Wij stelden er tegenover: Bakhuis, Broekhuizen, Trebels, Rap- munt, Maris, Messemaeckers van de Graaff, le Roy, Meywes, Matullessya, Boer en Butin Bik. De zeer prettige, opgewekte wedstrijd werd door ons met 41 uit het vuur gesleept, waarna aanvoerder Tonny Kessler ons complimenteerde met de woorden: ,,U hebt ons een lesje gegeven!" Voor den wedstrijd overhandigde onze beschermheer den aanvoerder der Corinthians namens Velocitas een medaille, ter herinne ring aan de eerste ontmoeting tusschen de Nederlandsche Corinthians en Velocitas. Na afloop uitte de heer Kessler den wensch deze ontmoeting tot een jaarlijksche te maken, hetgeen wij op hoogen prijs stelden. Ter gelegenheid van het Assaut werd D.F.C. I uitge- noodigd. De wedstrijd werd bijgewoond door een uitgelezen pu bliek, waaronder vele gasten van heinde en ver, die voor deze feestelijke gelegenheid naar Breda waren gekomen. Onder hunne luide toejuichingen en de vurige tonen, welke het Blaasje" aan zijn koperen keelen ontlokte, geholpen door 't krijgsgeschreeuw der kasteelbewoners, slaagde Velo citas er in, een roemrijke 43 overwinning te bevechten, in een tropische hitte (door het publiek ,,mooi zomerweer" genoemd). De feestvreugde na afloop op de cantine kende natuurlijk geen grenzen: bij de toeschouwers, omdat het afgeloopen was, bij de spelers, omdat het goed afgeloopen was. Met dezen wedstrijd werd door Velocitas het seizoen vrijwel gesloten. Het is geweest een seizoen van veel pro- beeren en schipperen met spelers, terwijl wij soms cadetten 53

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 61