LEESZAAL. JAARVERSLAG 1924-1925. Wat deze zoo nuttige en in een ieders smaak vallende in stelling betreft, kunnen we met tevredenheid terugzien op het afgeloopen cursusjaar. Velen vinden immers in ,,de Leeszaal" een rustig plekje om er ongestoord te kunnen vossen", terwijl zij anderen gelegenheid biedt, zich een deel van den avond bezig te houden met de talrijke tijdschriften, illustraties, enz. Dank zij de goede zorgen van onzen afgetreden bescherm heer, den kapitein Koppen, konden bovendien verscheidene verbeteringen en verfraaiingen worden aangebracht, die er veel toe bijdroegen, om 't gezellige milieu te verhoogen en 't allen zoo aangenaam mogelijk te maken. Dat de Leeszaal" dan ook trekt, blijkt wel uit 't feit, dat, vooral 's winters, dit rustige Academieplekje een toe vluchtsoord is voor velen, voor zoovelen zelfs, dat er wel eens gebrek aan plaats dreigt te ontstaan. Dikwijls moet men dan ook direct na het middageten naar boven hollen, om een plaatsje af te schrijven. Hoewel de inkomsten door de geringere sterkte aan Kasteelbewoners het afgeloopen jaar sterk verminderden, kon toch nog op denzelfden voet als vorige jaren worden voortgegaan met het aanschaffen van nieuwe boeken, zoodat ook de bibliotheek aangroeide. Omdat het ledental in de eerstvolgende jaren wellicht nog iets meer zal terugloopen, vragen we aan alle leden: Spaart zooveel mogelijk het meubilair, de kussens, de tijdschriften, kortom alles, en helpt allen zoodoende mede aan 't verminderen van herstellings- en vernieuwingskosten, opdat met de geringe inkomsten de „Leeszaal" niet alleen in stand gehouden, maar zelfs tot nog grooter bloei gebracht kan worden." 56

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 64