Zoo werd dan ook vol vertrouwen de Hollandia-wedstrijd afgewacht. Daar bleek echter pas, wat het wedstrijd-roeien van een ploeg vordert. Aan den start verschenen: Argo, Willem III en de onzen met van Hemert (boeg), Scherer, Weber, Leutscher (slag) en Weiffenbach (stuurman). Op Argo hadden we reeds spoe dig een grooten voorsprong; tusschen de Cadetten en Willem III ontspon zich echter een boord-aan-boord race, waarbij wij tot 300 M. voor de finish de leiding behielden. Willem III had toen echter meer kracht voor den eindspurt, waardoor wij ten slotte met 1 bootlengte werden geslagen. In Breda teruggekomen werd daarom speciaal op den eindspurt gewerkt, om op de Koninklijke" te Amsterdam revanche te kunnen nemen. Onze oude trouwe coachboot ,,Pels Rijcken" kon ons hier bij niet meer van dienst zijn; de motor kon een getrainde ,,vier" niet meer bijhouden. Om deze reden werd besloten de motorboot te verkoopen. Voor onze reis naar Amsterdam stelde de Commandant van het Korps Pontonniers en Torpedisten weder de motor boot T. D. IX ter beschikking. Aan boord richtten we ons zoo gezellig mogelijk in; we hadden zelfs voor muziek ge zorgd. Ons medelid de Boer vergezelde ons met de ,,Pels- Rijcken" om haar in den Haag aan haar nieuwen eigenaar af te leveren. De T. D. IX nam haar op sleeptouw. In de Dordtsche Kil, midden onder een smakelijk diner, kwam plotseling de Jobstijding, dat de Pels niet langer achter de T. D. IX kon blijven, daar door de vrij hooge golven het bootje gevaar liep vol te loopen. De Boer trachtte nu op eigen krachten verder te varen, doch kreeg zooveel water binnen, dat zijn motor plotseling afsloeg. De schipper van de T. D. IX kwam het hulpeloos rond drijvend bootje met veel moeite langs zijde, waarop één der soldaten van de bemanning de Boer te hulp kwam. De boot werd met een emmer leeggehoosd en weldra tufte de Pels ons wederom voorbij. In Dordrecht haalden we haar echter opnieuw in; de boot had een defect aan de keerkoppe- ling gekregen. We konden onze reis niet onderbreken en moesten dus van de Boer afscheid nemen. Later hoorden 71

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1926 | | pagina 79