JAARVERSLAG. 1925—1926. Hoe weinig hoopvol de toekomst van „Quo Vadis?" ons in het begin van het nieuwe cursusjaar 1925 ook toescheen, toch kunnen wij met voldoening op het afgeloopen jaar terugzien. Want, het summit van hetgeen „Quo Vadis?" tracht te be reiken, n.l. het geven van een Cadettenbal in Den Haag, is bereikt, dank zij de krachtige medewerking van de heele vereeniging, zoowel beschermheer, als bestuur en leden. Wij kunnen dan ook niet nalaten onzen dank te betuigen voor hun aller medewerking. En het Cadettenbal is er één geweest, waar langen tijd daarna in Den Haag nog over gesproken werd. Van „stijf heid", waar die bals van „Quo Vadis?' anders bekend om zijn, viel niets te bespeuren; de stemming was zooals zij zijn moest en het beste bewijs hiervan is toch zeker wel, dat velen het „sorry" vonden, toen het eenmaal 4 uur in den ochtend was en het bal moest eindigen. Het slagen van het feest is voor een groot deel zeker te danken aan de Jazz-Band „The Queen's Melodists" en de Cadettenband „The Kilacadmon Orchestra", die door hun „hot" spel de gasten in extase brachten en hun vermoeidheid deden vergeten. Bijna onafgebroken hebben deze bands met het hun eigen fanatisme doorgespeeld en gunden daardoor den menschen geen tijd om „melig" te worden. Om het aan één stuk door dansen wat te onderbreken, organiseerde het bestuur, dat toen tevens als jury optrad, een „concours de costumes pour les dames", waar drie aardige prijzen voor 107

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 117