voorstel in bovenbedoelden zin; het moest bijdragen ,,tot het verkrijgen van een aantal officieren, die de vereischte kennis bezitten om, eenmaal tot hoogere rangen geroepen, de troepen onder hunne bevelen doeltreffend te leiden en aan te voeren; mitsgaders om met vrucht tot de diensten bij de Staven te worden gebezigd." De Minister vroeg daarom machtiging eenige officieren van het Leger, die daartoe genegen en geschikt waren, tot bedoeld einde ge durende 1 a 2 jaar bij de K.M.A. te detacheeren ,,op den zelfden voet als de officieren, welke thans voor hunne practische instructie, van het eene Wapen bij het andere gedetacheerd zijn." 2) De M. v. O. zou er dan bijzonder voor waken, ,,dat de hierbedoelde verdere opleiding in eenen zuiver militairen zin geschiedde; dat alles wat daar mede strijdig mocht wezen, 3) zorgvuldig worde vermeden en dat niets worde onderwezen, dat niet in een direct ver band staat met de praktijk van de Wapens en met den dienst in het algemeen." De Koninklijke goedkeuring werd 3 Augustus 1844 ver kregen en in een schrijven dd. 9 Aug. 1844 zette de M. v. O. den hoogeren legerautoriteiten nader uiteen strekking en regeling van den cursus aan de K.M.A. „om eenige offi cieren, die den dienst van hun Wapen grondig kennen en daarin uitmunten, gedurende 1 a 2 jaren verder, en wel in eene toegepasten zin (bij de K.M.A,), op te leiden." Jaar lijks zouden 10 eerste of tweede luitenants toegelaten Derhalve cfrm, het voorstel-Seelig; alleen was de volgorde omgedraaid. 2) Op initiatief van den Directeur-Generaal (Minister) van Oor log d.d, 9 Jan. 1843 waren nog dat jaar, aanvankelijk op bescheiden schaal, detacheeringen van één jaar voor Stafofficieren bij de ver schillende Wapens begonnen. 3) Er had oorspronkelijk gestaan „alle schoolgeleerdheid", 123

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 133