gaan1); volkomen vertrouwende, dat de opleiding dier of ficieren in elk geval in eenen echt militairen zin.be stuurd zal worden." Het onderwijs zou voorts, „zooveel slechts eenigszins mogelijk is, in eene toegepasten en rui men zin plaats hebben". Mocht blijken, dat onder de toe gelaten officieren er zich bevonden, van wie niet te ver wachten was, dat zij op voldoende wijze aan het doel, met hun detacheering beoogd, zouden beantwoorden of die mochten verlangen naar hun Korps terug te keeren, dan moest daarvan opgave gedaan worden aan het D. v. O., dat orde stellen zou op de ontheffing. Het verstrekken van getuigschriften, als door den Gouverneur voorgesteld, achtte thans de Minister ,,niet noodig en zelfs onraad- zaam. z) De lessen werden door de oudste leeraren der K.M.A. gegeven.3) Behandeld werden: tactiek, strategie en krijgs geschiedenis, tact. oefeningen op de kaart, verkenningen in het veld, door kapitein der inf. W. J. Knoop, 4) artillerie 3) Een en ander uit het oog verloren te hebben, is de hoofdfout geweest bij den veel te breeden opzet voor een geheel nieuwe instel ling als de Stafschool per 1 Nov. 1868. Men is daarop volkomen moeten terug komen en geleidelijk in een ander uiterste vervallen, dat van te groote beperking (regelingen van 1878 en 1880); eerst daarna werd het juiste midden gevonden (regeling 1890 met driejarigen cursus, nog steeds van kracht; had ook van 1875 tot 1878 bestaan). 2) Werden volgens de regeling 1828 verstrekt en waren weer door Kolonel Seelig voorgesteld, 3) De titel en het begrip „hoofd van onderwijs" werden eerst na inwerking treden van de wet op de K.M.A. van 1 Juli 1869 per 1 Sept. 1871 ingevoerd; afgeschaft 1921, 4) Een der meest bekende militaire en historieschrijvers van het oude leger, Leeraar K. M. A. 1842 tot 1852. In 1872 gepensionneerd als Luitenant-Generaal, Levensbericht in Militaire Spectator, 1894, blz. 61 e.v, 126 11 o\

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 136