door leeraren van de K.M.A. aan de leerlingen Stafschool te geven, welke cursus echter eerst 1 Nov. aanving. Hoog stens 6 officieren mochten den cursus bijwonen. Ondanks al deze gewijzigde bepalingen waren er, voor zoover ik kon nagaan, gedurende den cursus 1870/71 geen leerlingen Appl.S.; op voorstel van den waarn. Gouver neur der K. M. A.1) bepaalde een Aanschr. D. v. O. 27 Juli 1871, dat er ook in 1871/2 geen officieren bij de Appl.S. gedetacheerd zouden worden. Waarschijnlijk hield dit verband met een andermaal gewijzigd karakter, door de eerste wet op de K.M.A., die van 17 Juli 1869, aan de Appl.S. geschonken, Art. 1 dier wet luidde o.m.: De K. M.A. is bestemd: 2°. als Applicatieschool tot het voortzetten der studiën voor de 2e luitenants der art. en genie, alvorens deze bij hun Wapen de dienst aan vaarden" (derhalve voor allen onmiddellijk aansluitend bij de cadettenjaren). Het was zuiver het beperkte doel, waar mede de toegepaste studiën" voor pas van de K.M.A. aange stelde officieren dier Wapens in '28 ingesteld waren (blz. 117). Ook thans zouden die luitenants bij de Appl.S. ,,de toege paste studiën voor het Wapen, waartoe zij behoorden, gedu rende één jaar blijven voortzetten Bij de aanstelling tot officier werd een voorloopige ranglijst opgemaakt. Na afloop van het z.g. Applicatenjaar legden de luitenants weer een examen af; de rangnummers, op dat examen verkregen, be paalden de definitieve volgorde in de ranglijst.2) Onder- Daar er in verband met de reorganisatie der K.M.A. bijna geen cadetten waren, was Majoor J. M, van der Star, directeur van den Stafschool, van 26 Jan. 1871 tot 14 Febr. 1872 tijdelijk belast met de functiën van Gouverneur en Commandant (E.O.) der Inrichting. Gedu rende diezelfde periode was Gouverneur A, Engelvaart M. v. O. 2) G. van Steyn, blz. XXXVIII. 141 o

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 151