leggen1); zij, die slaagden, zouden dadelijk eerste luite nant worden, de anderen eerst na 5-jarigen officiersdienst. Dit is niet doorgegaan, aangezien de Commissie van Rap porteurs in het doen vervallen der Appl.S. aanleiding vond een nieuw wetsartikel voor te stellen, dat aangenomen werd. luidende: ,,Er is een Krijgsschool, bestemd tot voortzetting der studiën van officieren, van de Militaire Akademie, de re gimentscursussen en andere opleidingsscholen afkomstig. De inrigting dier school wordt geregeld bij algemeenen maatregel van inwendig bestuur, met dien verstande, dat de bijwoning van den daar te houden cursus verpligtend is voor de luitenants van de wapens der art. en genie van het leger h. t. L. 2) die hunne opleiding aan de Akademie voortaan zullen ontvangen." Dit amendement had een tweeledig doel: 1°. vastleg gen, dat een 4-jarige cursus ontoereikend was om in allen deele kundige officieren der art. en der genie te vormen; 2°. gebruik te maken van de bestaande „Krijgsschool voor officieren" (hoogere vorming; was te Breda) tot bereiking van dat doel, zonder in het minst afbreuk te doen aan de bestemming, welke laatstgenoemde inrichting destijds vervulde. Vooral het door het lid van de C, v. R., J. K. H. meer noodig zijn. Tegen aanmerkelijk hoogere prijzen zouden zij nog niet te vinden zijn. De directeur deed daarom het denkbeeld aan de hand: „het geven van vrije woning (aan de applicaten) in het Academiege bouw, natuurlijk eenigszins overeenkomstig hun rang," Derhalve reeds toen de bekende woningnood van de laatste mob,jaren en daarna, x) Derhalve in den geest van de regeling bij de Marine, Tijdens de behandeling van het ontwerp werd een amendement verworpen, om een examen voor den hoofdofficiersrang voor te schrijven, 2) Wij cursiveeren. 148

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 158