b. Er zal verbetering komen in den waterafvoer door Zeeuwsch-Vlaanderen. c. Vrije vaart op de Schelde, en gelijkheid van behan deling van onderdanen, goederen en vlag van den oever- staat en van welken anderen staat ook. d. Gedurende de doorvaart op de Wester-Schelde zul len de schepen noch door rechterlijke, noch door admini stratieve autoriteiten mogen worden aangehouden. De vaarweg moet voldoen aan de moderne eischen. Er komt een Commissie van beheer" van beide landen. Over de kosten van onderhoud, bediening, bevaarbaarheid en ver betering zal gezamelijk worden overlegd. e. Beloodsing naar Antwerpen door de Wielingen ge schiedt door de Belgen, door de Deurloo en het Oostgat door de Nederlanders, Stroomafwaarts heeft elk vaartuig de vrije keuze, Loodsgelden naar Antwerpen mogen niet hooger zijn dan die naar Rotterdam. g. De kanalen door Walcheren en Zuid-Beveland zullen door Nederland in hun tegenwoordigen staat van bevaar baarheid worden gehouden. Zoo noodig worden ze verruimd en over de kosten zal nog nader worden onderhandeld. h. Beide staten zullen de formaliteiten bij de doorvaart zoo eenvoudig mogelijk maken. i. Nederland stemt toe in het graven van een kanaal van Antwerpen naar den Moerdijk en een Rijn-Maas-Schelde kanaal. In deze- kanalen komen zoo weinig mogelijk sluizen, en drie van de grootste Rijnschepen of sleeptreinen moeten elkaar kunnen passeeren. j. Het kanaal LuikMaastricht zal zóó verbeterd wor den, dat het geschikt is voor vaartuigen van 1000 ton, k. Het gedeelte van de Zuid-Willemsvaart tusschen 184

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 194