Van een tot drie uur marsch van ons korps, met de vaan dels, door Breda. De muziek van 6 R.I. ingedeeld. Na thuiskomst plechtige herdenking in de excercitieloods. Hier waren vereenigd: de Officieren, Leeraren en Onder officieren met hun respectievelijke Dames; Cadetten en leerlingen H.C., Cursus en S.A., de manschappen van het oefen-detachement en het burgerpersoneel. In de versierde loods hield de Gouverneur een toespraak over: „De verdiensten van het Oranjehuis". Deze rede, ge volgd door het Wilhelmus en het koraal „Dankt, dankt nu allen God", ontroerde ons diep. Het was een aangrijpend, plechtig oogenblik. Nu volgden het défilé voor den Gouverneur, onder com mando van kapitein Fruyt van Hertog, en de muziekuit voering van „het Zesde" op het voorplein. Aan tafel kwam de Kolonel ons nog eens toespreken. Wij waren nu geheel onder ons. Ook dit was een moment, waarbij je keel zoo eigenaardig toegesnoerd wordt. De Gou verneur deelde ons toen mede, dat hij een telegram met ons aller gelukwenschen aan de Koninklijke Familie had verzonden. 's Avonds bovendien van acht tot twaalf bal in de can- tine. De Kolonel met vele andere officieren met hun Dames waren hierbij aanwezig. De Kilacadmonband toonde ons weer eens, dat we op het Assaut op goede muziek konden rekenen. Het geheel was een dag, die niet licht vergeten zal wor den. 28 Februari. Rugbywedstrijd op het Velocitas-terrein tusschen Antwerp- British Sports en Delftsche Studenten Rugby Club. De eerste werd overwinnaar. Een leuke middag. 61

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 71