korte woorden het wedervaren van de S. A. op de Aca demie. Hij prees vooral de goede kameraadschap tusschen Cadetten en Leerlingen met de S. A. en bedankte allen, die hen in het begin geholpen hadden, waarbij hij in de eerste plaats den Gouverneur en den compagnies-comman dant noemde en verder alle leeraren, officieren en onder officieren. Hij eindigde met een Hoera voor de K.M.A.!" Daarop nam de Gouverneur het woord. Hij sprak over de plaats van de beroeps- zoowel als van reserve-officieren. Hij was zeer verheugd over de goede kameraadschap. Ver der uitte onze Gouverneur ook namens de andere officieren, de cadetten en leerlingen den wensch, dat het den leerlingen van de S. A. verder goed zou gaan, zoowel bij den troep, als later in de burgerloopbaan en besloot met een driewerf: ,,Leve de S. A., waarmee allen van harte instemden. Gedanst werd er niet veel. Slechts enkelen van ons had den Dames geïntroduceerd. Het examen is een verzachtende omstandigheid. Maar toch, de opkomst had grooter behooren te zijn. 30 Juni. Uitslag van het Officiersexamen voor de cadetten van het Oudste jaar. Weer zullen verscheidene van ons de Academie verlaten, om hun plaats als officier in het Leger te gaan innemen. Flambouw wenscht ze een succesvolle loopbaan. 8 Juli. Eindelijk kan ik dan weer eens verder gaan in mijn dag boek, Die examens zijn erg lastig. De infanteristen en de genisten gaan vandaag naar Rijen. Het is goed weer. Nu gaan we pionieren! De A en A'ers vertrekken naar de Leger plaats bij Oldebroek. De lui van de Artillerie-Holland zullen daarna een cursus volgen op de K.M.A., die van Artillerie- ïndië gaan naar de Motorschool te Haarlem. 69

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 79